تبلیغات
سفر تندرستی من؛ سبک زندگی بهتر و پایدار - هدف
سفر تندرستی من؛ سبک زندگی بهتر و پایدار

هدف

یکشنبه 1 آذر 1394

نویسنده: بهسا |

امروز اول آذره....
این برای من خیلی حرف داره توش....
من به نشونه ها معتقدم.... اگر چیزی رو با همه وجود بخوای توی این مسیر یه سیگنال هایی بهت می رسه
امروز اتفاقی یه وب رو پیدا کردم، تاریخ آخرین آپدیتش مال دو سال پیشه. نویسنده وبلاگ 10 کیلو لاغر کرده.
خب مدت هاست که کمتر وبلاگ رژیمی رو دیدم که به روز باشه... دلم می گیره گاهی ... چندوقت پیش باخودم فکر می کردم واقعا چیه داستان؟ وب لاغری نوشتن و اون چالش های گروهی از مد افتاده؟ یا شایدم همه دیگه لاغر شدن و کلا هیچ کس دیگه اضافه وزن نداره؟ و به طرز احمقانه ای حس کردم در دنیای تپلو ها تنها موندم!
شایدم جذابیت اینستاگرام و بعدم نابودی بلاگفا باعثش بوده! اما بیشتر حس می کنم کلا عمر وبلاگ نویسی رژیمی به سر اومده و جای خودشو به گروه ها و کانال های رژیمی واتس آپ و تلگرام داده...  شاید علتی که منم کمتر ازش می نویسم همین باشه آخه فلسفه وبلاگ رژیمی به نظرم ثبت عملکرد روزانه و همراه بودن با دیگرانی هست که باهاشون یه هدف مشترک داری و وقتی که این همراهی دیگه وجود نداره نمیگم رژیم گرفتن تمام میشه، نه! ولی شاید وبلاگ نویسی رژیمی دیگه زیاد محلی از اعراب نداشته باشه... البته نظر شخصیه من اینه که وبلاگ بازم یه چیز دیگریست.
همه اینا رو گفتم که بگم تو فکر اینم که اسم وبلاگم رو عوض کنم. قطعا سعی می کنم همیشه توی مسیر تندرستی باشم اما خب نوشته هام الان دیگه صرفا از رژیم و ورزش نیست. گرچه انگیزه شروع وب نویسیم بود اما بعدش با دنیای تازه ای که بهم نشون داد روز به روز بیشتر خواستم که از چیز های دیگه ای هم توش بنویسم و شاید بهتره یه عنوان همه جانبه تر براش در نظر بگیرم. هنوز جدی بهش فکر نکردم اما از پیشنهادات شما دوستان هم استقبال می کنم.
 بگذریم...اون چیزی که برای من توی وبلاگی که امروز دیدم جالب بود سه تا نوشته بود تحت عنوان تجربیات من!
در سه قسمت که لینک هاشو پایین می گذارم.
چیزی که بین حرفاش از همه بیشتر برای من جالب بود قسمتی بود که از اولویت ها میگه و اینکه اولویت اول کسی که می خواد لاغر بشه باید همین باشه! موافقم باهاش ولی برای شخصیت کمال گرای من که هم خدا رو می خوام و هم خرما و اولویت های زیادی مثه درس و کار و خانواده و دوستان و... که ذهنم رو و روزهام پر کرده سخته که هدف و اولویت اولمو در واقعیت و عمل و نه در حرف بذارم لاغرشدن!
و خب برای همینه که هی موکولش می کنم به بعد و درست و حسابی بهش نمیرسم و بعد هم خودم از این تلاش های نصفه نیمه خسته میشم و دلزده!
الان واقعا فک می کنم اشکال کارم همین جاست! هدف و اولویت اول من نیست!
یک قسمت از نوشته شو اینجا میذارم

" آدم های موفق همه چیز رو با هدف اولشون تنظیم میکنن نه هدف اول رو با همه چیز. درسخوندن و آرایشگاه رفتن و وقت دکتر و ... اینارو با کاهش وزنت باید تنظیم کنی نه برعکس. چند بار به بهونه درس وامتحان نرفتی پیاده روی؟؟؟ بریز دور این حرفارو. پیاده روی یعنی لاغری و لاغری یعنی در حال حاضر همه چیز برای تو!!! روی هدفت فوکوس کن. اینجوری لاغر میشی ولاغیر . تعارف نکن با خودت. تا وقتی لاغر نشدی تمام زندگیت رو با ساعت لاغری برنامه ریزی میکنی نگو نمیشه. همه لاغر شده ها همین کارو میکنن. بپرس ازشون. ببین میشه یه هفته ورزش کرد یه هفته نکرد،لاغر هم شد؟؟!!! میشه واقن؟؟؟؟!! لاغر شده ها تحت هر شرایطی ورزش میکردن. "

یه تصمیمی گرفتم! می خوام تحت هر شرایطی هدف اول و اولویت اولم بشه کاهش وزن!

خیلی فکر و برنامه خصوصا کاری و پژوهشی و.. دارم. یه فیلد جدید رو میخواستم جدی شروع کنم و برنامه هاشو هم ریختم. مکان شروع کارمو هم دیدم.  کارت ویزیتای جدید مو هم براش طراحی کردم...اما اگر یک ماه عقب بیفتن و به بعد موکول بشن هیچ اتفاقی نمیوفته ( باید به خودم تلقین کنم که هیچ اتفاقی نمیفته واقعا، سخته)
من این دو سه سال اخیر همراه با اضافه وزن واقعا اونطور که روی بقیه هدفام برنامه ریزی می کنم و براشون وقت میگذارم و بهشون هم میرسم برای لاغری هرگز اینکارو نکردم! دلم خیلی می خواست اما ذهنم نا خوداگاه قبول نمی کرد که تایم خالی روزم رو به جای اختصاص دادن به پروژه دانشگاهم بذاره برای ورزش!
نمی دونم چقدر تونستم منظورمو بیان کنم! اینکه فقط یک هدف داشته باشی و مهم ترین هدف زندگیت باشه و همه چیز رو برای اون بخوای! انقدر بزرگ باشه که به راحتی همه موارد دیگه کنار برن! تا به حال لاغری برای من اینطور نبوده واقعا!
می خوام یک ماه فقط یک ماه با این دید بهش نگاه کنم... مثل یه دانش اموز خرخون کنکوری که همه زندگیشو با هدف قبولیش میزون می کنه!

براش زمان تعیین کردم که شدنی باشه چون میدونم سنگ بزرگ نشونه نزدنه!
مهم مقداری که لاغر میشم نیست فقط می خوام با تمرکز بالا و محکم توی این مسیر باشم. می خوام خودمو به چالش بکشم.
شاید بیام اینجا و بعضی وقتا ازش بگم اما اگر هم نگفتم به معنی ادامه ندادنش نیست! (تجربه بهم نشون داده اگر هر روز بخوام بیام اینجا و گزارش بدم استرس می گیرم). می خوام در کمال آرامش این کارو انجام بدم! شاید همه ی سی روز اینجا از حال و هوام نوشتم و شایدم اصلا ننوشتم اما قطعا در مسیر این هدف خواهم بود...


+ تجربیات من(محدثه) 1


+ تجربیات من(محدثه) 2

+ تجربیات من(محدثه) 3

پ.ن: بودن دوباره مرجان و راه افتادن قهوه خونه لاغری هم بی تاثیر نبوده توی این تصمیم. خوشحالم که مرجان هنوز هست و چراغ وبلاگای رژیمی رو روشن نگه داشته. امیدوارم به هدفش برسه


نظرات() 
لی لی یت
سه شنبه 3 آذر 1394 10:29 ق.ظ
جانا سخن از زبان ما میگویی !
میدونی که ، من بهم بخاطر کاهش وزن وبلاگ لیلیت رو راه انداختم و اون وبلاگ اصلیم رو موقتا کنار گذاشتم تا بقول محدثه فوکوس کنم روی تصمیم ، اتفاقا با همین وبلاگ تونستم 20 کیلو کم کنم ! ولی مژده بدم که تقریبا کل وزن کم شده رو برگردوندم، اون وبلاگ اصلی رو برای همیشه تعطیلش کردم ، وبلاگ رژیمیم شد وبلاگ اصلی و از اون بدتر ، از مسیر اصلیش منحرف شد و دیگه اصلا رژیمی نبود !!
بهسا جون بیا و کار خیر بکن و حالا که دوباره چراغ رژیم رو روشن کردی دست ما رو هم بگیر و با خودت ببر!
برنامه ات هر چی باشه من پایه ام و باهات میام ، فقط خبرم کن ...
پاسخ بهسا : بانو شما هم؟
فکر کردم فقط وب خودم بود که از راه راست منحرف شد!

نفرمایید بانو شما باید دست من و هم بگیرید و ببرید لیلیت عزیز...همراهیتون باعث افتخاره. میام وبتون در اسرع وقت
سیما
دوشنبه 2 آذر 1394 04:23 ب.ظ
بهسا، این بلاگت من رو وادار کرد دوباره روی برنامه لاغریم فکر کنم. بله هدف من سلامتی بود، این چند وقت به واسطه کار و زندگی هی چرت و پرت خوردم ناسلام شدم. تموم شد. این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست. امروز یه قلک خوب میشم...شروع شد...بله بله بله!
پاسخ بهسا : چقدر خوب عزیزم که دوباره انگیزه گرفتی.البته تو همینطوریشم کلی از من جلوتری بخاطر گیاه خوار بودنت عزیزم و میفهممت کاملا که کار و درس و... چقدر ما رو بی توجه به تغذیه و سلامتی می کنه.
آفرین سیما جان. به امید شروعی تا پایان نهایی!!!
بودا
دوشنبه 2 آذر 1394 02:50 ب.ظ
سلام بهسا بانو
فکر میکنم یکی از علتهای کم شدن وبلاگای رژیمی همین اپلیکیشنهای اجتماعی باشه . البته هستن دوستان زیادی که هنوزم مینویسن و از خوندن نوشته های زیباشون کلی انگیزه میشه گرفت
من چاق نیستم ولی فکر میکنم داشتن یه برنامه برای داشتن وزن نرمال با توجه به تیپ بدنی میتونه خیلی جذاب و انگیزه بخش باشه . من به شخصه حاضرم اگر برنامه ای یا رژیمی تعیین کردین توش شرکت کنم
موفق باشین
پاسخ بهسا : درسته اپ ها جای وب ها رو گرفتن
چقدر خوبه که با وجود لاغری علاقه مند به سلامتی و رژیم هستید. منم البته خیلی چاق نیستما
راستش رزیم افراد با هم متفاوته و من در جایگاهی نیستم که رژیم بدم به سایرین من فقط می خوام همه جانبه یک ماه براش تلاش کنم. اگر شماهم دوست دارید می تونید با توجه به تیپ بدنی خودتون یک ماه برنامه سلامتی و تغذیه سالم و ورزش داشته باشید. چون نمی خوای وزن کم کنید بیشتر باید تمرکز کنید روی تغذیه سالم و ورزش. و بعد یک ماه نتیجشو ببینید. منم کمکی از دستم بیاد خوشحال می شم
سلام
دوشنبه 2 آذر 1394 10:25 ق.ظ
راستی بهسا تو چیزی در مورد دستگاه xbodyشنیدی؟
میگن خیلی خوبه برای لاغری،من نرفتم
پاسخ بهسا : نه راستش نشنیدم.
دقیقا چجور دستگاهی هست؟
سلام
یکشنبه 1 آذر 1394 01:47 ب.ظ
من چند بار رژیم گرفتم و یه کم لاغر شدم...ورزش کردم و لاغر شدم ...ولی دوباره همش برگشت،لاغر شدن خیلی اراده فولادی می خواد
پاسخ بهسا : سلام سلام جان
درسته اراده برای لاغر شدن خیلی مهمه و در کنارش برنامه غذایی درست و ورزش.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

← آخرین پستها

← نویسندگان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :